רישום מהיר

אני מתעניין ב-

רישום מהיר

אלומה – יחד בתרבות, בחינוך ובקהילה, הינה חברה לתועלת הציבור, אשר אינה למטרת רווח, מיסודה של הסוכנות היהודית.
אלומה מובילה פעילות מטעם עיריית הוד השרון בתחומי התרבות, הפנאי והספורט החל משנת 2011 ופועלת בשותפות עם אגפים ומחלקות שונות בעיר.

חברת אלומה מפעילה רשת מרכזים קהילתיים, מעונות-יום, קונסרבטוריון עירוני, בית ספר וליגה לכדורגל, ליגת כדורשת נשים,  בית מקומי לתרבות – מרכז תרבות והופעות, מרכז אמנויות רב תחומי ובקרוב מרכז גיל רך. בנוסף מפעילה החברה אירועי תרבות ופנאי לקהלים גדולים במרחבים עירוניים שונים, תהליכי בינוי קהילה פיתוח ומנהיגות קהילתית.


המטרה שלנו
חיזוק ופיתוח הקהילה, גיוון הפעילות והעשייה מתוך  קשב לצרכי הקהילה, איכותיות ומקצועיות, חדשנות ויצירתיות.


הסיפור שלנו – אלומה כמקום לצמיחה
מגוון התחומים, הערכים, המקצועיות והיצירתיות, שמאחדת אלומה הינם הבסיס לעשייה, המעודדת ומטפחת צמיחה אישית והגשמה בשילוב עם הסביבה ועם חיבור אמיתי לקהילה על כל גווניה.
אנחנו מזמינים אתכם ואתכן ליהנות ממגוון הפעילויות שלנו. הכל יחד. במקום אחד.


הפעילות שלנו בתרבות

בתי תרבות.
אלומה מנהלת את בית מקומי לתרבות, המזמין את תושבי ותושבות העיר ליהנות ממגוון רחב של מופעי מוסיקה, מופעי סטנדאפ, הצגות לילדים ולילדות, סרטים, פסטיבלים ועוד.

בנוסף, אלומה מפעילה את מרכז האומנויות הרב תחומי, הכולל גלריה, חוגים ופעילות בתחומי האמנות, מכללת גמלאים, מפגשי תיאטרון סיפור, תנועה ומוזיקה לקטנטנים/ות ועוד.

אירועי תרבות עירוניים.
לצד מרכזי התרבות, אלומה מקיימת אירועי תרבות עירוניים ומגוונים ברחבי העיר, הפונים לקהלים רחבים כמו: אירועי חנוכה, פורים, אירועי הלאום וקיץ, בשותפות עם אגף תרבות והעירייה.


הפעילות שלנו בקהילה

מרכזים קהילתיים.
אלומה מפעילה 5 מרכזים קהילתיים, הפזורים בשכונות ברחבי העיר. המרכזים מציעים פעילות פנאי והעשרה במגוון תחומים ולמגוון גילאים כגון: חוגים, סדנאות, אירועים ומיזמים קהילתיים, ואף חלל עבודה משותף ליזמים ויזמיות.

בינוי קהילה.
כחלק מאסטרטגיה עירונית כוללת שמטרתה ליצור חוסן קהילתי, וחיזוק תחושת השייכות, אלומה מפתחת ומובילה את תחום בינוי הקהילה בהוד השרון. במסגרת זו מתקיימת תוכנית "גוונים בקהילה" לפיתוח מנהיגות לתושבות ולתושבים, במהלכם מקבלים המשתתפים ידע וכלים להובלת מיזמים קהילתיים שונים בעיר, כבוגרי התכנית, מתוך הקשבה לצורך ורצון לתת מענה למגוון אוכלוסיות בעיר.

בנוסף אלומה מייצרת פלטפורמות והזדמנויות למפגש, יצירה, חשיבה משותפת ועשייה של תושבים למען תושבים בשותפות עם הרשות. במסגרת זו אלומה מובילה את מיזם "גלרייה בשכונה" – מיזם קהילתי חדשני, שמזמין את תושבי השכונה להיפגש, להכיר, לספר את הסיפורים השכונתיים, להכיר את החוזקות, הנכסים וההון האנושי ולקדם תרבות מקומית.

אלומה מובילה את "עמיות יהודית" ברשות המקומית – שיתוף פעולה ייחודי של עיריית הוד השרון, אלומה והסוכנות היהודית. היוזמה כוללת חשיפת תושבות ותושבי הוד השרון וחיבורם לקהילות היהודיות בתפוצות ולמגוון הזהויות של העם היהודי, ויצירת פרויקטים שיובילו לדיאלוג פורה ויצירה משותפת.

עוד בקהילה.
יחד עם פעילות המרכזים הקהילתיים ומיזמי תחום בינוי הקהילה ניתן למצוא את פעילות מועדון רון-לי, מועדון חברתי לגיל השלישי ביוזמה ובהפעלה של מתנדבים ומתנדבות, הכולל מפגשי תרבות והעשרה; פעילויות חווייתיות לכל המשפחה במרחבי טבע עירוני; סיורי טעימות לקידום עסקים מקומיים; טיולים ברחבי הארץ לוותיקים ולוותיקות ועוד.


הפעילות שלנו במוסיקה

קונסרבטוריון הוד השרון.
הקונסרבטוריון העירוני מציע שיעורים על מגוון כלים, נגינה בהרכבים, תזמורות ומקהלות והשתתפות בקונצרטים וטקסים עירוניים. כמו כן, ניתן מענה לילדים ולילדות עם צרכים מיוחדים במסגרת הפרויקט 'כלים שלובים'. פעילות הקונסרבטוריון מתפרסת בבתי ספר ברחבי העיר.


הפעילות שלנו בספורט

כדורגל.
אלומה מפעילה את בית הספר לכדורגל – הפועל הוד השרון עירוני והליגה. בית הספר לכדורגל מציע חוגי כדורגל לילדים ולילדות בגילאי 4-6 בהדרכת מאמנים המתמחים בגיל הרך, חוגי כדורגל לגילאי 6-14 במגרשים ברחבי העיר כולל ליגה פנימית וטורנירים וקבוצות לבנות ולנערות, וקבוצות נוער המשחקות בליגה במסגרת ההתאחדות לכדורגל.

כדורשת.
ליגת כדורשת הנשים של הוד השרון ליגת הוד-נט מיזם משותף של מנהלת הליגה, חברת אלומה ורשות הספורט של עיריית הוד השרון, בניהול מקצועי של איגוד הכדורשת.


הפעילות שלנו בחינוך

מעונות יום.
אלומה מנהלת, בפיקוח משרד העבודה, את אשכולות הגנים 'הוד ילדותי' מעונות יום לגילאי 3 חודשים עד 3 שנים, בשלוש כיתות: תינוקייה, פעוטות ובוגרים.

מרכז גיל רך.
בקרוב – ייפתח המרכז לגיל הרך בניהולה של חברת אלומה, אשר ייתן מענה של פנאי, העשרה ומענה פרא-רפואי לילדים וילדות בגיל הרך ולהורים.


בעלי תפקידים

יו"ר אלומה: מאיר חלוואני
מנכ"לית אלומה: אורלי דבוש ניצן

 

 

מי אנחנו