רישום מהיר

אני מתעניין ב-

רישום מהיר

סדנת מוכנות לכיתה א'

טיפוח חשיבה והבנה חשבונית הנחוצה בלימוד החשבון והעברית בבית הספר עד רמת קריאה של קטעים קצרים. מוכנות רגשית ודימניקה קבוצתית, כתיבת מילים וחיבור וחיסור בתחום ה- 10:

קריאה וכתיבה ברמה הבסיסית: הכרות עם כל אותיות הא'ב', בקריאה וכתיבה במקביל. שיטת הלימוד מבוססת על הכרת ההברות וצרוף ההברות למילה שלמה. הדגש הוא על קמץ, פתח (קצב ההתקדמות וההישגים תלויים בקצב הקבוצה) בסדנת ההמשך מושם דגש על הכרות עם יתר התנועות.

הכרת הספרות: חיבור וחיסור ברמה הבסיסית בתחום ה- 10, עשרת ראשונה, מניה, ערך הכמות, השוואה, צירי מספרים, מסדר סודר, מספר עוקב ועוד.

מושגי יסוד: יחסי גודל, כמות, אורך, כיוונים, התאמה חד ערכית, הקבוצה, שמור כמות ועוד.

מיומנויות בהבחנה חזותית: צורות, יחסים ומיקום במרחב, תשומת לב לפרטים, הבחנה בסמלים גרפיים, זיכרון חזותי.

פיתוח מיומנויות בקואודינציה ותיאום עין-יד: הקפדה על תנועה רצופה, אחיזה, קו מרוסק, קו ישר, מעבר בין גבולות, העתקת צורות, מילוי שטחים ועוד.

מודעות פונולגית: המודעות הפונולוגית חשובה לרכישת הקריאה והכתיבה. צליל פותח, צליל סוגר, הפרדה מלאה של מילה למרכיביה הפונטיים. זכרון שמיעתי, האזנה להוראות המושמעות בעל פה וביצוען.

הרגלי למידה: אחת התרומות החשובות של הסדנא היא הקניית הרגלי למידה, ישיבה בשיעור, התארגנות, אחיזת עפרון, יציבה, הקשבה, הכנת שיעורי בית, עמידה בזמנים לביצוע משימה, התמקדות בחומר הנלמד ועוד, דבר המקל על קליטתם של הילדים בבית הספר.

חיזוק הביטחון והדימוי העצמי והפחתת חרדות לקראת הכניסה לכיתה א', מוכנות רגשית ודינמיקה קבוצתית.

אופי הלמידה: דרך דפי עבודה מגוונים, משחקי לימוד משעשעים, צביעה, הדבקה ועוד. בכל מפגש יקבלו חוברת ייעודית למפגש. דרך החוברת יוכלו ההורים לעקוב אחר ההתקדמות. במהלך הסדנא יקבלו הילדים מחברות כמו בכיתה א' ויתרגלו את הכתיבה והחשבון במחברות.


משך המפגשים: 15 מפגשים, כל מפגש אורכו כשעה.

סך הכל 15 שעות לסדנא * מפגש עם ההורים (בזום) במשך הסדנא להדרכה לקראת כיתה א' * אפשרות לסדנת המשך בת 12 מפגשים. 


צוות המורים: מורים, גננות/ים, פסיכותרפיסטים/יות בעלי ניסיוןץ

מנהלת הפרוייק וכותבת החומרים: ארנית בן-דרור – קילנאית תקשורת ותרפיסטית בתנועה בעלת ניסיון עשיר בעבודה עם ילדים בפרט ובתחו החינוך בכלל. ביניהם – ניהול מכללת אלבאום לטיפול בקשיי למידה ותפקוד, מכללת רעננה ושיטת גרינברג. מעבירה סדנאות מוכנות באבן יהודה בהצלחה גדולה מזה שנים.

הסדנה תועבר על ידי ליאורה בן הרועה.