רישום מהיר

אני מתעניין ב-

רישום מהיר

״גלרייה בשכונה" היא מיזם קהילתי חדשני, שמזמין את תושבי השכונה להיפגש, להכיר,
לספר את הסיפורים השכונתיים (עבר,הווה עתיד) דרך יצירה וקידום של תרבות מקומית.

מטרת המיזם הוא לספר ולהנגיש את הסיפור של השכונה, האנשים, המקומות, היוצרים ובעלי המלאכות לתושבי העיר.

המיזם נעשה בהשראת תהליכים שהחלו בעולם בשנות השישים של המאה העשרים, מהתגברות של קולות ומגמות סביבתיות של קיימות- סביבתית, תרבותית וכלכלית, דרך מגמות העוסקות באקטיביזם וכוחו של הפרט להשפיע על הסביבה בה הוא חי, ושאלות אקטואליות ביחס לתפקידם החברתי של מוסדות תרבות בכלל ומוזיאונים בפרט. מתוך תפיסות אלו הגלרייה השכונתית, מחברת מקום מורשה, אמנות וקהילה.

"גלרייה בשכונה" היא מיזם משותף לאלומה ולעיריית הוד השרון.

 • גיל עמל

  המיזם יצא לדרך בסדרת מפגשים עם התושבים בהם התגלו נכסים תרבותיים מקומיים: מוזיקאים, אמנים, בעלי מלאכות ייקבים מקומיים, פינת חי, טבע עירוני ועוד.
  בחשיבה משותפת הוחלט על שני אירועי תרבות ראשונים בשכונה:
  אירוע התרבות הראשון של הגלריה היה "פסטיבל גיל עמל למוזיקה מקומית", פסטיבל קיץ מוזיקלי שהתקיים בתחילת הקיץ בגינת הפקאן (הגן הארכיאולוגי) בשכונה.
  במסגרת הפסטיבל מוזיקאים ואמנים מהשכונה קיבלו במה להופעות למען הקהילה, בנוסף התקיים באותו האירוע פיקניק שכונתי מקומי לכל המשפחה.

  במהלך חול המועד סוכות התקיים אירוע נוסף – סיורים ובתים פתוחים בשכונה. במסגרת הבתים הפתוחים התקיימו סדנאות, הרצאות מפגשים עם תושבים מעניינים, הכרות עם מקומות ייחודיים בשכונה – ייקב, פינת חי, ומכירה של תוצרת מקומית – אוכל, אמנות,עיצוב, קוסמטיקה טבעית ועוד.

 • עכשיו זאת כבר מסורת!

  "פסטיבל גיל עמל למוזיקה מקומית" מספר 2 יוצא לדרך!
  כל הפרטים בלינק >> פסטיבל גיל עמל למוזיקה מקומית